Menu

سقف کاذب آینه ای

سقف هم مانند بقیه ابعاد فضای داخلی خانه اهمیت بالائی دارد.سقف ها این قابلیت را دارند که فضاها را تعریف کنند و می توانند فرم های زیبائی را برای مکان های داخلی بوجود بیاورند.سقف های می توانند به دو صورت سازه ای و کاذب باشند و همین طور می توانند اصلا نباشند و فقط با محیط و دیوارها همخوانی داشته باشند.طراحان درونی ساختمان ها می توانند از مواد و مصالحی برای اینکه سقف را کامل بپوشانند استفاده کنند،اما گاها آنها را نمایان دست نخورده می گذارند تا بمانند.ما می توانیم در طراحی و ساختن خانه مان از از سقف های کاذب هم استفاده کنیم که نمای زیبا و صورتی تازه و نو به فضای داخلی خانه یا محل کارمان می دهد.برخی از این سقف های می توانند آینه ای باشند که سقف کاذب آینه ای نام دارند.سقف کاذب آینه ای می تواند طرح های مختلفی داشته باشد و باعث شود که حس کرختی و کسالت از شما دور شود و هم اینکه با توجه به اینکه نورپردازی هم در آنها به کار می رود،می تواند باعث شود که در کوتاه مدت دکوراسیون درونی منزل یا محل کارتان را تغییر بدهید.

سقف:

سقف‌ها هم به اندازه دیگر سطوح طراحی داخلی همچون دیوار و کف از اهمیت بالایی برخوردارند. سقف‌ها می‌توانند حیطه‌ فضایی گوناگونی را تعریف کنند و فرم آنها در بسیاری از عملکردها نقش مهمی دارد. آنها می‌توانند سازه‌ای یا کاذب باشند یا حتی وجود نداشته باشند و تنها با محیط و شکل دیوارها خوانده شوند. طراحان داخلی از برخی مصالح برای پوشاندن سقف استفاده می‌کنند اما گاهی هم آنها را نمایان باقی می‌گذارند. یکی از تغییراتی که می‌توان در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کرد، استفاده از سقف‌های کاذب با طراحی‌های خاص و جذاب است. این سقف‌ها به شما کمک می‌کنند چهره‌ای نو به دکوراسیون داخلی منزل‌تان ببخشید و حس و حال کسالت و یکنواختی را از خانه‌تان دور کنید. درواقع سقف‌های کاذب با طرح‌های متنوعی که دارند و همچنین قابلیت نورپردازی‌شان می‌توانند راه‌حلی باشند برای شما که می‌خواهید در زمان کوتاه در دکوراسیون داخلی منزل‌تان تغییری ایجاد کنید.از جمله منافع و خوبیهای استفاده از این نوع سقف ها می توانیم به به صرفه بودن و راه اندازی راحت نسبت به سقف های معمولی و سبک بودن نسبت به سقف های معمولی و توانائی منتقل کردن راحت و آسان سقف،ممکن بودن تغییر در دکور سقف در آینده،ممکن بودن آویزان کردن چراغ روشنائی در سقف به شکل روکار و توکار  و تعمیرات ساده سقف و ممکن بودن کوتاه کردن سقف و ممکن بودن راه اندازی سیستم های عایق صدا و صوتی و کمتر شدن مصرف سوخت و منتقل شدن راحت تر گرما و دارا بودن فضای مشخص و ضروری برای نصب تجهیزات و لوله های ساختمانی و علاوه بر همه اینها سقف کاذب آینه ای زیبایی و تزئین هم به حساب می آید.

سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب

نمونه های مختلفی از سقف های کاذب وجود دارد که به معرفی برخی از آنها می پردازیم.این نوع سقف ها با توجه به شرایط محیطی و آب و هوا و نمونه های دیگر استفاده می شوند و غالبن دو دسته کلی دارند:سقف کاذب آینه ای که می تواند سقف اصلی و سقف کاذب را بهم وصل کند و سقف آینه ای کاذب دائمی که برای دسترسی داشتن به پشت آنها باید آنها را تخریب نمود. 

سقف کاذب

1-سقف کاذبی که با رابیتس و اندود ساخته شده باشد:
این نوع سقف ها خیلی پر استفاده می باشند و از مهمترین خصیصه های رابیتس این می باشد که همه ملات ها به آن به خوبی می چسبند و از بین نمی روند.ما دارای رابیتس های صاف و برجسته می باشیم و آن که مسطح بوده در نوعی با دهانه کوچکتر و آنکه برجسته بوده در نوعی با دهانه بزرگتر بکار می رود.بکار گرفتن رابیتس باعث می شود که ملات به طرز عالی روی سقف قرار داده شود و سطح صاف و یکدست قرار گیرد.
2-سقف کادب ترکیبی
همان طور که از نام آن مشخص است این نوع سقف از کنار هم قرار گرفتن چند نوع سقف در کنار هم ساخته می شود و یک قالب طرح هندسی منظم و را با شکست و اختلاف سطح،سقف کاذب ترکیبی نامیم.برای وصل نمودن این سقف ها نقشی زیبا و متناسب با سقف انتخاب کرده و آن را به اجرا در می آوریم.سقف کادب آینه ای ترکیبی هم می توانیم داشته باشیم که آن در محیط های بزرگ استفاده شده و نمای زیبایی به ساختمان می دهد.


3-سقف کاذب تیغه ای یا لوور:
این نوع سقف های تیغه ای یا کاذب از آکوستیک الومنیومی تشکیل شده است و باز و دکوراتیو بوده و از تیغه های ایستاده و موازی ساخته شده است که فضای بین آنها خالی می باشد.این نوع سقف ها از زیرمجموعه های سقف کاذب نواری بوده و  رنگ بندی های مختلف داشته و برای مکان های عمومی و تجاری بسیار مناسب می باشند.

4-سقف کاذب گریلیوم :
این نوع سقف دکوراتیو می باشد و از ورق های آلومنیومی و آلیاژی ساخته می شود و اگر از ورق های آهنی در آن استفاده کنیم می توانیم آن را طلائی یا نقره ای کنیم.به این نوع سقف،سقف باز هم می گوئیم .

سقف کاذب